Denna 19"-fälg från OZ har modellnamnet OZ Estrema GT HLT Sat.Blk. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 9". OZ OZ Estrema GT HLT Sat.Blk fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 120 mm (bultcirkel 5/120).
ET-måttet (inpressningsdjupet) för OZ Estrema GT HLT Sat.Blk är 20 mm. Denna fälg har ett navhål som är 79.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. En uppsättning OZ OZ Estrema GT HLT Sat.Blk kan bli din för endast 8740 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 8 740 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | OZ Estrema GT HLT Sat.Blk |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 20 mm |
| Navhål | 79.1 mm |
OZ Estrema GT HLT Sat.Blk från OZ är en fälg på 19" med en bredd på 9" och ET 29 mm. Bultcirkeln är 5/120.
Denna 19"-fälg från OZ har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 20 mm. Modellen heter OZ Estrema GT HLT Sat.Blk.
En 9.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 20 mm. OZ OZ Estrema GT HLT Sat.Blk är 19" och har en bultcirkel på 5/112.
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 42 mm. OZ OZ Estrema GT HLT Sat.Blk är 19" och har en bultcirkel på 5/112.