OZ har många snygga fälgar i sitt utbud och Superturismo Aero HLT Grey 20" är inget undantag. Denna fälg är 9" bred. Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 120 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/120.
Inpressningsdjupet för OZ Superturismo Aero HLT Grey är 25 mm. Centrumhålet på denna fälg är 79.1 mm stort. BytHjul säljer OZ Superturismo Aero HLT Grey 20" i sin webbshop för 9737 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 9 737 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Superturismo Aero HLT Grey |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 25 mm |
| Navhål | 79.1 mm |
20"-fälg av modellen Superturismo Aero HLT Grey från OZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 35 mm.
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 47 mm. OZ Superturismo Aero Grey är 19" och har en bultcirkel på 5/120.
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. OZ Superturismo Aero Grey är 19" och har en bultcirkel på 5/120.
Superturismo Aero Grey från OZ. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.