Detta är en OZ-fälg av modellen Formula HLT Matt Black. Denna variant av fälgen har en diameter på 18". Fälgens bredd är 8". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 120 mm och 5 hål för bultar.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Formula HLT Matt Black är 45 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 79 mm. En uppsättning OZ Formula HLT Matt Black kan bli din för endast 5897 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 897 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Formula HLT Matt Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 79 mm |
Denna 18"-fälg från OZ har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter Formula HLT Gun Metal.
Denna 18"-fälg från OZ har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter Formula HLT Gun Metal.
OZ Estrema GT HLT Sat.Blk 19" från OZ med 9" bredd och ET på 20 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.
OZ Estrema GT HLT Sat.Blk från OZ är en fälg på 19" med en bredd på 9" och ET 29 mm. Bultcirkeln är 5/120.