Om du letar efter bra 18"-fälgar kan OZ Formula HLT Matt Black vara värt att ta en titt på. Denna fälg är 8" bred. OZ Formula HLT Matt Black har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 108 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/108.
Denna variant av Formula HLT Matt Black kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 45 mm. Detta är en fälg med 75 mm stort navhål. En uppsättning OZ Formula HLT Matt Black kan bli din för endast 5897 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 897 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Formula HLT Matt Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 75 mm |
Formula HLT Gun Metal från OZ är en fälg på 18" med en bredd på 8" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 5/108.
Formula HLT Matt Black från OZ. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.
18"-fälg från OZ av modellen Formula HLT Matt Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 18" och ET-måttet 48 mm.
Formula HLT Matt Black från OZ är en fälg på 18" med en bredd på 8" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/112.