Denna 20"-fälg är ett utmärkt alternativ i 10800 kronorsklassen. Fälgen heter Hyper XT HLT Gloss Black och den tillverkas av OZ. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av OZ Hyper XT HLT Gloss Black har en bredd på 10.5". Fälgen har en bultcirkel som är 5/130, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 130 mm.
Denna variant av Hyper XT HLT Gloss Black kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 64 mm. Centrumhålet är 71.6 mm stort. OZ Hyper XT HLT Gloss Black kan du köpa från BytHjul för endast 10721 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 10 721 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Hyper XT HLT Gloss Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 10.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 64 mm |
| Navhål | 71.6 mm |
OZ Hyper Xt Hlt Dark Graphite Machined Lip, 20"-fälg, 10.5" bredd, 5/130 bultcirkel och ET på 64 mm.
OZ Hyper XT HLT Grey Polished, 21"-fälg, 10.5" bredd, 5/130 bultcirkel och ET på 18 mm.
OZ Hyper XT HLT G.Blk från OZ. Med en bredd på 11.5" och ett inpressningsdjup på 61 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/130.
Hyper XT HLT Gloss Black från OZ är en fälg på 20" med en bredd på 9.5" och ET 52 mm. Bultcirkeln är 5/130.