OZ Leggera HLT Gloss Black är en fälg på 21" från OZ. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 11" passar. Fälgens cirkeldiameter är 130 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/130 för att fälgen ska passa på din bil.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 66 mm. Navhålet på OZ Leggera HLT Gloss Black är 71.6 mm stort. BytHjul säljer idag OZ Leggera HLT Gloss Black för 8003 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 8 003 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Leggera HLT Gloss Black |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 11" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 66 mm |
| Navhål | 71.6 mm |
21"-fälg av modellen Leggera HLT Silver från OZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/130 och ett ET-mått på 66 mm.
En 11" bred fälg med ett inpressningsdjup på 66 mm. OZ OZ Ultraleggera CL Blk är 21" och har en bultcirkel på 5/130.
21"-fälg från OZ av modellen Leggera HLT Gloss Black. Bultcirkeln är 5/130, bredden 21" och ET-måttet 67 mm.
Leggera HLT Gloss Black 20" från OZ med 9" bredd och ET på 50 mm. Fälgens bultcirkel är 5/130.