Om du letar efter bra 20"-fälgar kan OZ OZ Hyper XT HLT G.Blk vara värt att ta en titt på. Denna fälg är 11.5" bred. Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 130 mm och 5 hål för bultar.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 61 mm. Detta är en fälg med 71.5 mm stort navhål. BytHjul säljer OZ OZ Hyper XT HLT G.Blk 20" i sin webbshop för 7471 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 7 471 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | OZ Hyper XT HLT G.Blk |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 11.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 61 mm |
| Navhål | 71.5 mm |
Hyper XT HLT Grey Polished 20" från OZ med 11.5" bredd och ET på 61 mm. Fälgens bultcirkel är 5/130.
22"-fälg från OZ av modellen Hyper XT HLT Gloss Black. Bultcirkeln är 5/130, bredden 22" och ET-måttet 22 mm.
Hyper XT HLT Gloss Black från OZ är en fälg på 21" med en bredd på 11.5" och ET 52 mm. Bultcirkeln är 5/130.
Fälg från OZ på 21" med modellnamnet Hyper XT HLT Gloss Black. Bultcirkeln är 5/130, bredden 11.5" och ET-måttet är 58 mm.