En snygg fälg på 21" från OZ. Denna modell har OZ valt att kalla för Hyper XT HLT Gloss Black. Denna fälg är 11.5" bred. Fälgen har en bultcirkel som är 5/130, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 130 mm.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 58 mm. Detta är en fälg med 71.6 mm stort navhål. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 11759 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 11 759 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Hyper XT HLT Gloss Black |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 11.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 58 mm |
| Navhål | 71.6 mm |
Hyper XT HLT Gloss Black från OZ är en fälg på 21" med en bredd på 9.5" och ET 58 mm. Bultcirkeln är 5/130.
Hyper XT HLT Gloss Black från OZ är en fälg på 21" med en bredd på 11.5" och ET 52 mm. Bultcirkeln är 5/130.
En 11.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 65 mm. OZ Hyper XT HLT Gloss Black är 21" och har en bultcirkel på 5/130.
OZ Hyper XT HLT G.Blk från OZ. Med en bredd på 11.5" och ett inpressningsdjup på 61 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/130.