OZ Rally Raid G.Bronze 17" är en snygg fälg som tillverkas av OZ. Bredden på denna fälg är 8". Fälgen har en bultcirkel som är 5/150, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 150 mm.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 30 mm. Centrumhålet på denna fälg är 110. mm stort. BytHjul säljer OZ OZ Rally Raid G.Bronze 17" i sin webbshop för 3334 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 334 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | OZ Rally Raid G.Bronze |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 150 |
| Bultcirkel | 5/150 |
| Inpressningsdjup (ET) | 30 mm |
| Navhål | 110. mm |
Rally Raid 17" från OZ med 8" bredd och ET på 30 mm. Fälgens bultcirkel är 5/150.
Rally Raid Matt Black Silver Lettering från OZ är en fälg på 18" med en bredd på 8.5" och ET 30 mm. Bultcirkeln är 5/150.
Fälg från OZ på 18" med modellnamnet Rally Raid Gloss Bronz. Bultcirkeln är 5/150, bredden 8.5" och ET-måttet är 30 mm.
Peacemaker Matt Black från American elite är en fälg på 18" med en bredd på 9" och ET 12 mm. Bultcirkeln är 5/150.