Denna 17"-fälg är ett utmärkt alternativ i 3400 kronorsklassen. Fälgen heter Rally Raid och den tillverkas av OZ. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 8". Bultcirkeln för denna fälg är 5/150.
Glöm inte kolla att ET 30 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 110 mm. OZ Rally Raid kan du köpa från BytHjul för endast 3329 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 329 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Rally Raid |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 150 |
| Bultcirkel | 5/150 |
| Inpressningsdjup (ET) | 30 mm |
| Navhål | 110 mm |
OZ Rally Raid G.Bronze från OZ. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 30 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/150.
Rally Raid Matt Black Silver Lettering från OZ är en fälg på 18" med en bredd på 8.5" och ET 30 mm. Bultcirkeln är 5/150.
Fälg från OZ på 18" med modellnamnet Rally Raid Gloss Bronz. Bultcirkeln är 5/150, bredden 8.5" och ET-måttet är 30 mm.
Peacemaker Matt Black från American elite är en fälg på 18" med en bredd på 9" och ET 12 mm. Bultcirkeln är 5/150.