OZ Rally Racing Dark Graphite Silver Lettering är en av våra 17"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från OZ. Fälgens bredd är 8". Med en cirkeldiameter på 98 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/98.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 35 mm. Centrumhålet på denna fälg är 58.1 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för OZ Rally Racing Dark Graphite Silver Lettering. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 3195 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 195 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Rally Racing Dark Graphite Silver Lettering |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 98 |
| Bultcirkel | 5/98 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 58.1 mm |
Fälg från OZ på 17" med modellnamnet Rally Racing White Red Lettering. Bultcirkeln är 5/98, bredden 8" och ET-måttet är 35 mm.
OZ Rally Racing White Red Lettering är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 98 och som fästs med 4 bultar. 7" bredd och ET 35.
Rally Racing Dark Graphite Silver Lettering från OZ är en fälg på 17" med en bredd på 8" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 4/100.
OZ Rally Racing Dark Graphite Silver Lettering är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 35.