Denna 17"-fälg är ett utmärkt alternativ i 3400 kronorsklassen. Fälgen heter OZ Rally Raid G.Bronze och den tillverkas av OZ. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. OZ OZ Rally Raid G.Bronze har en fälgbredd på 8". Fälgen har en bultcirkel som är 6/114.3, vilket betyder att den har 6 bultar och en cirkeldiameter på 114.3 mm.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 37 mm. Detta är en fälg med 66.1 mm stort navhål. BytHjul säljer OZ OZ Rally Raid G.Bronze 17" i sin webbshop för 3334 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 334 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | OZ Rally Raid G.Bronze |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 6/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 37 mm |
| Navhål | 66.1 mm |
OZ Rally Raid G.Bronze från OZ är en fälg på 17" med en bredd på 8" och ET 37 mm. Bultcirkeln är 5/127.
OZ Rally Raid Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 6 bultar. 8" bredd och ET 37.
Denna 17"-fälg från OZ har en bultcirkel som är 6/114.3 och ett inpressningsdjup på 20 mm. Modellen heter OZ Rally Raid G.Bronze.
17"-fälg från OZ av modellen OZ Rally Raid G.Bronze. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 17" och ET-måttet 40 mm.