Med ett pris på 3415 kronor är OZ OZ Rally Raid G.Bronze ett bra alternativ bland 17"-fälgarna. Fälgens bredd är 8". Bultcirkeln för denna fälg är 5/114.3.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 40 mm. Detta är en fälg med 79.1 mm stort navhål. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för OZ OZ Rally Raid G.Bronze. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 3415 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 415 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | OZ Rally Raid G.Bronze |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 79.1 mm |
OZ OZ Rally Raid G.Bronze, 17"-fälg, 8" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 35 mm.
OZ Rally Raid Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 40.
Rally Raid Black från OZ är en fälg på 17" med en bredd på 8" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/112.
OZ Rally Raid G.Bronze 17" från OZ med 8" bredd och ET på 37 mm. Fälgens bultcirkel är 6/114.3.