OZ OZ Rally Raid M.Blk är en av våra 18"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från OZ. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8.5". Med en cirkeldiameter på 139.7 mm och hål för 6 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 6/139.7.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 25 mm. Denna variant av OZ Rally Raid M.Blk har ett navhål/centrumhål som är 106. mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 5983 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 983 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | OZ Rally Raid M.Blk |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 139.7 |
| Bultcirkel | 6/139.7 |
| Inpressningsdjup (ET) | 25 mm |
| Navhål | 106. mm |
Denna 17"-fälg från OZ har en bultcirkel som är 6/139.7 och ett inpressningsdjup på 25 mm. Modellen heter OZ Rally Raid M.Blk.
OZ Rally Raid G.Bronze från OZ är en fälg på 18" med en bredd på 8.5" och ET 25 mm. Bultcirkeln är 6/139.7.
17"-fälg av modellen OZ Rally Raid M.Blk från OZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 6/139.7 och ett ET-mått på 35 mm.
OZ Rally Raid Matt Black Silver Lettering, 18"-fälg, 8.5" bredd, 6/139.7 bultcirkel och ET på 25 mm.