OZ Rally Raid Gloss Bronz är en fälg på 18" från OZ. Fälgens bredd är 8.5". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 139.7 mm. Du fäster fälgen med 6 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 6/139.7.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 35 mm. Denna variant av Rally Raid Gloss Bronz har ett navhål/centrumhål som är 106. mm stort. Rally Raid Gloss Bronz 18" är en snygg fälg för 6021 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 6 021 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Rally Raid Gloss Bronz |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 139.7 |
| Bultcirkel | 6/139.7 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 106. mm |
18"-fälg från OZ av modellen Rally Raid Gloss Bronz. Bultcirkeln är 6/139.7, bredden 18" och ET-måttet 47 mm.
Denna 18"-fälg från OZ har en bultcirkel som är 6/139.7 och ett inpressningsdjup på 25 mm. Modellen heter OZ Rally Raid M.Blk.
OZ Rally Raid G.Bronze från OZ är en fälg på 18" med en bredd på 8.5" och ET 25 mm. Bultcirkeln är 6/139.7.
Rally Raid Gloss Bronz från OZ. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 0 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 6/135.1.