Om du letar efter bra 17"-fälgar kan OZ Rally Raid Black vara värt att ta en titt på. OZ Rally Raid Black har en fälgbredd som är 8". Med en cirkeldiameter på 139.7 mm och hål för 6 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 6/139.7.
Inpressningsdjupet för OZ Rally Raid Black är 25 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 106 mm. OZ Rally Raid Black är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa OZ Rally Raid Black från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 426 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Rally Raid Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 139.7 |
| Bultcirkel | 6/139.7 |
| Inpressningsdjup (ET) | 25 mm |
| Navhål | 106 mm |
17"-fälg av modellen OZ Rally Raid G.Bronze från OZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 6/139.7 och ett ET-mått på 25 mm.
Denna 17"-fälg från OZ har en bultcirkel som är 6/139.7 och ett inpressningsdjup på 25 mm. Modellen heter OZ Rally Raid M.Blk.
OZ OZ Rally Raid G.Bronze är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 139.7 och som fästs med 6 bultar. 8" bredd och ET 35.
OZ OZ Rally Raid G.Bronze är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 139.7 och som fästs med 6 bultar. 8" bredd och ET 44.