En snygg fälg på 18" från OZ. Denna modell har OZ valt att kalla för Rally Raid Gloss Bronz. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8.5". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 139.7 mm. Du fäster fälgen med 6 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 6/139.7.
Fälgens ET-mått är 47 mm. OZ Rally Raid Gloss Bronz har ett centrumhål (navhål) på 93.1 mm. OZ Rally Raid Gloss Bronz kan du köpa från BytHjul för endast 6021 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 6 021 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Rally Raid Gloss Bronz |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 139.7 |
| Bultcirkel | 6/139.7 |
| Inpressningsdjup (ET) | 47 mm |
| Navhål | 93.1 mm |
18"-fälg från OZ av modellen Rally Raid Gloss Bronz. Bultcirkeln är 6/139.7, bredden 18" och ET-måttet 35 mm.
Rally Raid Gloss Bronz från OZ. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 0 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 6/135.1.
Rally Raid Gloss Bronz från OZ är en fälg på 18" med en bredd på 8.5" och ET 0 mm. Bultcirkeln är 5/127.
Rally Raid Gloss Bronz från OZ. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 34 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 6/135.1.