Denna 17"-fälg från OZ har modellnamnet Rally Raid Black. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 8". Fälgens cirkeldiameter är 139.7 mm och fästs med 6 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 6/139.7 för att fälgen ska passa på din bil.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 44 mm. Centrumhålet på denna fälg är 106 mm stort. Du hittar mer information om OZ Rally Raid Black genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 426 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Rally Raid Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 139.7 |
| Bultcirkel | 6/139.7 |
| Inpressningsdjup (ET) | 44 mm |
| Navhål | 106 mm |
OZ OZ Rally Raid G.Bronze är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 139.7 och som fästs med 6 bultar. 8" bredd och ET 44.
17"-fälg av modellen OZ Rally Raid G.Bronze från OZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 6/139.7 och ett ET-mått på 25 mm.
OZ OZ Rally Raid G.Bronze är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 139.7 och som fästs med 6 bultar. 8" bredd och ET 35.
Denna 17"-fälg från OZ har en bultcirkel som är 6/139.7 och ett inpressningsdjup på 25 mm. Modellen heter OZ Rally Raid M.Blk.