OZ Rally Desert M.Blk 18" är en snygg fälg som tillverkas av OZ. OZ OZ Rally Desert M.Blk har en fälgbredd som är 8". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 139.7 mm. Du fäster fälgen med 6 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 6/139.7.
Glöm inte kolla att ET 41 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Centrumhålet på denna fälg är 106. mm stort. BytHjul säljer OZ OZ Rally Desert M.Blk 18" i sin webbshop för 4138 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 138 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | OZ Rally Desert M.Blk |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 139.7 |
| Bultcirkel | 6/139.7 |
| Inpressningsdjup (ET) | 41 mm |
| Navhål | 106. mm |
OZ OZ Rally Desert M.Blk/Pol Lip är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 139.7 och som fästs med 6 bultar. 8" bredd och ET 25.
OZ Rally Desert M.Blk 18" från OZ med 8" bredd och ET på 25 mm. Fälgens bultcirkel är 6/139.7.
OZ Rally Desert M.Blk från OZ. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 48 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 6/139.7.
Denna 18"-fälg från OZ har en bultcirkel som är 6/139.7 och ett inpressningsdjup på 48 mm. Modellen heter OZ Rally Desert M.Blk/Pol Lip.