R-series har många snygga fälgar i sitt utbud och R16 Brushed Dual Black 19" är inget undantag. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av R-series R16 Brushed Dual Black har en bredd på 8.5". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 108 mm och 5 hål för bultar.
Glöm inte kolla att ET 42 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Centrumhålet är 63.4 mm stort. BytHjul säljer idag R-series R16 Brushed Dual Black för 4126 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 126 kr | Besök BytHjul |
| Märke | R-series |
|---|---|
| Modell | R16 Brushed Dual Black |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 63.4 mm |
R-series R16 Brushed Dual Bronze är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 108 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 42.
R16 Brushed Dual Black från R-series. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 32 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.
R-series R16 Brushed Dual Black, 19"-fälg, 9.5" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 45 mm.
R-series R16 Brushed Dual Black, 19"-fälg, 8.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 30 mm.