Denna 19"-fälg är ett utmärkt alternativ i 4200 kronorsklassen. Fälgen heter R16 Brushed Dual Black och den tillverkas av R-series. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8.5". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 114.3 mm och 5 hål för bultar.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 32 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 64.1 mm. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om R-series R16 Brushed Dual Black 19".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 126 kr | Besök BytHjul |
| Märke | R-series |
|---|---|
| Modell | R16 Brushed Dual Black |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 32 mm |
| Navhål | 64.1 mm |
R-series R16 Brushed Dual Black, 19"-fälg, 9.5" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 45 mm.
R-series R16 Brushed Dual Black, 19"-fälg, 8.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 30 mm.
R-series R16 Brushed Dual Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 108 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 42.
En 9.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. R-series R16 Brushed Dual Black är 19" och har en bultcirkel på 5/112.