Om du letar efter bra 22"-fälgar kan R-series R14 Black Polish vara värt att ta en titt på. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 10". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på R-series R14 Black Polish är 5/112.
Glöm inte kolla att ET 35 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Centrumhålet är 66.6 mm stort. R14 Black Polish 22" är en snygg fälg för 2737 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 737 kr | Besök BytHjul |
| Märke | R-series |
|---|---|
| Modell | R14 Black Polish |
| Diameter | 22" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
R-series R14 Black Polish, 22"-fälg, 10" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 20 mm.
Denna 22"-fälg från R-series har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 43 mm. Modellen heter R14 Black Polish.
Denna 22"-fälg från R-series har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter R14 Black Polish.
21"-fälg från R-series av modellen R14 Black Polish. Bultcirkeln är 5/112, bredden 21" och ET-måttet 19 mm.