Detta är en R-series-fälg av modellen R14 Black Polish. Denna variant av fälgen har en diameter på 22". En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 10" passar. Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 120 mm och 5 hål för bultar.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 43 mm. Denna variant av R14 Black Polish har ett navhål/centrumhål som är 72.6 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 2737 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 737 kr | Besök BytHjul |
| Märke | R-series |
|---|---|
| Modell | R14 Black Polish |
| Diameter | 22" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 43 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
Fälg från R-series på 22" med modellnamnet R14 Black Polish. Bultcirkeln är 5/112, bredden 10" och ET-måttet är 35 mm.
R-series R14 Black Polish, 22"-fälg, 10" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 20 mm.
Denna 22"-fälg från R-series har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter R14 Black Polish.
21"-fälg från R-series av modellen R14 Black Polish. Bultcirkeln är 5/112, bredden 21" och ET-måttet 19 mm.