Detta är en R-series-fälg av modellen R9 Satin Black. Denna variant av fälgen har en diameter på 20". Fälgens bredd är 10". Fälgen har en bultcirkel som är 5/112, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 112 mm.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 38 mm. R-series R9 Satin Black har ett centrumhål (navhål) på 66.6 mm. BytHjul säljer R-series R9 Satin Black 20" i sin webbshop för 4264 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 264 kr | Besök BytHjul |
| Märke | R-series |
|---|---|
| Modell | R9 Satin Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
R9 Satin Black 19" från R-series med 9.5" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.
20"-fälg av modellen R9 Satin Black från R-series. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 45 mm.
R9 Satin Black från R-series är en fälg på 19" med en bredd på 8.5" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.
R9 Satin Black från R-series. Med en bredd på 10.5" och ett inpressningsdjup på 48 mm passar denna 21"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.