R-series R9 Satin Black är en av våra 21"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från R-series. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. R-series R9 Satin Black har en fälgbredd på 10.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på R-series R9 Satin Black är 5/114.3.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 48 mm. Centrumhålet på denna fälg är 64.1 mm stort. R-series R9 Satin Black kan du köpa från BytHjul för endast 4703 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 703 kr | Besök BytHjul |
| Märke | R-series |
|---|---|
| Modell | R9 Satin Black |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 10.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 48 mm |
| Navhål | 64.1 mm |
20"-fälg av modellen R9 Satin Black från R-series. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 45 mm.
R9 Satin Black 19" från R-series med 9.5" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.
R9 Satin Black från R-series är en fälg på 19" med en bredd på 8.5" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.
R9 Satin Black från R-series. Med en bredd på 10" och ett inpressningsdjup på 38 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.