Rial M10 Racing Black är en av våra 17"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från Rial. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Rial M10 Racing Black har en fälgbredd på 6.5". Bultcirkeln för denna fälg är 5/112.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 44 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 66.6 mm. Rial M10 Racing Black kan du köpa från BytHjul för endast 1998 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 998 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Rial |
|---|---|
| Modell | M10 Racing Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 44 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Denna 17"-fälg från Rial har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 44 mm. Modellen heter M10 Polar Silver.
Rial M10 Polar Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 44.
M10 Polar Silver 16" från Rial med 6.5" bredd och ET på 44 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Rial M10 Racing Black, 17"-fälg, 8" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 48 mm.