Denna 17"-fälg är ett utmärkt alternativ i 2400 kronorsklassen. Fälgen heter M10X Racing Black och den tillverkas av Rial. Fälgbredden för denna variant av Rial M10X Racing Black är 7.5". Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Inpressningsdjupet för Rial M10X Racing Black är 51 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 66.5 mm. En uppsättning Rial M10X Racing Black kan bli din för endast 2359 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 359 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Rial |
|---|---|
| Modell | M10X Racing Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 51 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
M10X Polar Silver 17" från Rial med 7.5" bredd och ET på 51 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
17"-fälg av modellen M10X Metal Grey från Rial. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 36 mm.
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 53 mm. Rial M10X Metal Grey är 20" och har en bultcirkel på 5/112.
M10X Polar Silver från Rial. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 29 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.