En snygg fälg på 17" från Rial. Denna modell har Rial valt att kalla för X12 Polar Silver. Bredden på denna fälg är 7.5". Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 27 mm. Denna fälg har ett navhål som är 66.6 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Rial X12 Polar Silver är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa Rial X12 Polar Silver från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 138 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Rial |
|---|---|
| Modell | X12 Polar Silver |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 27 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
X12 Polar Silver från Rial är en fälg på 17" med en bredd på 7.5" och ET 30 mm. Bultcirkeln är 5/112.
17"-fälg från Rial av modellen X12 Polar Silver. Bultcirkeln är 5/112, bredden 17" och ET-måttet 51 mm.
X12 Metal Grey 17" från Rial med 7.5" bredd och ET på 27 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
17"-fälg av modellen X12 Polar Silver från Rial. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 47 mm.