Rial har många snygga fälgar i sitt utbud och X12 Polar Silver 17" är inget undantag. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 7". Fälgen har en bultcirkel som är 5/112, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 112 mm.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för X12 Polar Silver är 47 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 66.6 mm. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 2078 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 078 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Rial |
|---|---|
| Modell | X12 Polar Silver |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 47 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
17"-fälg av modellen X12 Polar Silver från Rial. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 40 mm.
Rial X12 Polar Silver, 17"-fälg, 7.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 27 mm.
Denna 18"-fälg från Rial har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 51 mm. Modellen heter X12 Polar Silver.
18"-fälg från Rial av modellen X12 Polar Silver. Bultcirkeln är 5/112, bredden 18" och ET-måttet 30 mm.