Rial M10X Metal Grey är en fälg på 20" från Rial. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8.5". Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 53 mm. Rial M10X Metal Grey har ett centrumhål (navhål) på 66.6 mm. BytHjul säljer Rial M10X Metal Grey 20" i sin webbshop för 3515 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 515 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Rial |
|---|---|
| Modell | M10X Metal Grey |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 53 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
17"-fälg av modellen M10X Metal Grey från Rial. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 36 mm.
M10X Polar Silver från Rial. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 29 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
M10X Racing Black från Rial är en fälg på 17" med en bredd på 7.5" och ET 51 mm. Bultcirkeln är 5/112.
M10X Polar Silver 17" från Rial med 7.5" bredd och ET på 51 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.