Denna 17"-fälg från Rial har modellnamnet M10X Metal Grey. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Rial M10X Metal Grey har en fälgbredd på 7.5". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 112 mm och 5 hål för bultar.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 36 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 66.6 mm. M10X Metal Grey 17" är en snygg fälg för 2367 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 367 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Rial |
|---|---|
| Modell | M10X Metal Grey |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 36 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 53 mm. Rial M10X Metal Grey är 20" och har en bultcirkel på 5/112.
M10X Racing Black från Rial är en fälg på 17" med en bredd på 7.5" och ET 51 mm. Bultcirkeln är 5/112.
M10X Polar Silver 17" från Rial med 7.5" bredd och ET på 51 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
M10X Polar Silver från Rial. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 29 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.