Rial M12X Diam Black Pol är en av våra 19"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från Rial. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av Rial M12X Diam Black Pol har en bredd på 8". Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 61 mm. Centrumhålet är 66.6 mm stort. Rial M12X Diam Black Pol kan du köpa från BytHjul för endast 1436 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 436 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Rial |
|---|---|
| Modell | M12X Diam Black Pol |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 61 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Denna 19"-fälg från Rial har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 52 mm. Modellen heter M12X Diam Black Pol.
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 20 mm. Rial M12X Diam Black Pol är 20" och har en bultcirkel på 5/112.
Fälg från Rial på 20" med modellnamnet M12X Diam Black Pol. Bultcirkeln är 5/112, bredden 9" och ET-måttet är 48 mm.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 52 mm. Rial M12X Diam Black är 19" och har en bultcirkel på 5/112.