Denna 18"-fälg är ett utmärkt alternativ i 2300 kronorsklassen. Fälgen heter X12 Polar Silver och den tillverkas av Rial. Rial X12 Polar Silver har en fälgbredd som är 7.5". Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 51 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 66.5 mm. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om Rial X12 Polar Silver 18".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 276 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Rial |
|---|---|
| Modell | X12 Polar Silver |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 51 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
17"-fälg från Rial av modellen X12 Polar Silver. Bultcirkeln är 5/112, bredden 17" och ET-måttet 51 mm.
Rial X12 Polar Silver, 17"-fälg, 7.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 27 mm.
17"-fälg av modellen X12 Polar Silver från Rial. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 47 mm.
18"-fälg från Rial av modellen X12 Polar Silver. Bultcirkeln är 5/112, bredden 18" och ET-måttet 30 mm.