Rial M10 Racing Black är en fälg på 17" från Rial. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8" passar. Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 48 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 66.6 mm. Rial M10 Racing Black kan du köpa från BytHjul för endast 1718 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 718 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Rial |
|---|---|
| Modell | M10 Racing Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 48 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
M10 Polar Silver 17" från Rial med 8" bredd och ET på 48 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Rial M10 Racing Black, 16"-fälg, 7" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 48 mm.
Rial M10 Racing Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 48.
Denna 18"-fälg från Rial har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 48 mm. Modellen heter M10 Racing Black.