Denna 18"-fälg från Rial har modellnamnet Kodiak Polar Silver. Bredden på denna fälg är 8". Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Denna variant av Kodiak Polar Silver kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 40 mm. Rial Kodiak Polar Silver har ett centrumhål (navhål) på 66.6 mm. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om Rial Kodiak Polar Silver 18".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 985 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Rial |
|---|---|
| Modell | Kodiak Polar Silver |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Denna 18"-fälg från Rial har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 31 mm. Modellen heter Kodiak Polar Silver.
Rial Kodiak Polar Silver, 17"-fälg, 7" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 40 mm.
Fälg från Rial på 15" med modellnamnet Kodiak Polar Silver. Bultcirkeln är 5/100, bredden 5.5" och ET-måttet är 40 mm.
17"-fälg av modellen Kodiak Polar Silver från Rial. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 38 mm.