Rial M10 Metal Grey är en fälg på 16" från Rial. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 6.5". Fälgen har en bultcirkel som är 5/112, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 112 mm.
Denna variant av M10 Metal Grey kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 49 mm. Denna variant av M10 Metal Grey har ett navhål/centrumhål som är 66.6 mm stort. BytHjul säljer Rial M10 Metal Grey 16" i sin webbshop för 1643 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 643 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Rial |
|---|---|
| Modell | M10 Metal Grey |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 49 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Fälg från Rial på 18" med modellnamnet M10 Metal Grey. Bultcirkeln är 5/112, bredden 7.5" och ET-måttet är 49 mm.
16"-fälg från Rial av modellen M10 Metal Grey. Bultcirkeln är 5/112, bredden 16" och ET-måttet 38 mm.
M10 Metal Grey från Rial. Med en bredd på 6.5" och ett inpressningsdjup på 44 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
Rial M10 Metal Grey är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 43.