Med ett pris på 2603 kronor är Rial M12 Diam Black Pol ett bra alternativ bland 18"-fälgarna. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8" passar. Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för M12 Diam Black Pol är 38 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 66.6 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 2603 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 603 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Rial |
|---|---|
| Modell | M12 Diam Black Pol |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Rial M12 Diam Black Pol är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 44.
19"-fälg från Rial av modellen M12 Diam Black Pol. Bultcirkeln är 5/112, bredden 19" och ET-måttet 20 mm.
Rial M12 Diam Black Pol, 18"-fälg, 7.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 49 mm.
Rial M12 Diam Black, 18"-fälg, 8" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 38 mm.