Rial har många snygga fälgar i sitt utbud och M12 Diam Black Pol 18" är inget undantag. Rial M12 Diam Black Pol har en fälgbredd som är 7.5". Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för M12 Diam Black Pol är 44 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 66.6 mm. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 2563 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 563 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Rial |
|---|---|
| Modell | M12 Diam Black Pol |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 44 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Rial M12 Diam Black Pol, 18"-fälg, 7.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 49 mm.
18"-fälg från Rial av modellen M12 Diam Black Pol. Bultcirkeln är 5/112, bredden 18" och ET-måttet 38 mm.
19"-fälg från Rial av modellen M12 Diam Black Pol. Bultcirkeln är 5/112, bredden 19" och ET-måttet 20 mm.
18"-fälg av modellen M12 Diam Black från Rial. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 33 mm.