Om du letar efter bra 17"-fälgar kan Rial X12 Polar Silver vara värt att ta en titt på. Rial X12 Polar Silver har en fälgbredd som är 7". Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 40 mm. Navhålet på Rial X12 Polar Silver är 57.1 mm stort. X12 Polar Silver 17" är en snygg fälg för 2078 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 078 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Rial |
|---|---|
| Modell | X12 Polar Silver |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
17"-fälg av modellen X12 Polar Silver från Rial. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 47 mm.
Rial X12 Polar Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 45.
17"-fälg från Rial av modellen X12 Polar Silver. Bultcirkeln är 5/112, bredden 17" och ET-måttet 51 mm.
Fälg från Rial på 19" med modellnamnet X12 Polar Silver. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8" och ET-måttet är 54 mm.