Denna 18"-fälg är ett utmärkt alternativ i 1800 kronorsklassen. Fälgen heter R46M Silver och den tillverkas av Ronal. Ronal R46M Silver har en fälgbredd som är 7.5". Ronal R46M Silver har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 108 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/108.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för R46M Silver är 45 mm. Denna fälg har ett navhål som är 63.4 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för Ronal R46M Silver. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 1744 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 744 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Ronal |
|---|---|
| Modell | R46M Silver |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 63.4 mm |
Ronal R46M Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 110 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 35.
R55 SUV Silver 18" från Ronal med 8.5" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.
18"-fälg från Ronal av modellen R55 SUV Silver. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 18" och ET-måttet 38 mm.
Denna 16"-fälg från Ronal har en bultcirkel som är 4/108 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter R56 Matt Black.