Dakar Matt Black Machined Lip 18" är en snygg fälg som tillverkas av Sparco. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8.5" passar. Fälgens cirkeldiameter är 127 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/127 för att fälgen ska passa på din bil.
Denna variant av Dakar Matt Black Machined Lip kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 29 mm. Centrumhålet på denna fälg är 71 mm stort. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om Sparco Dakar Matt Black Machined Lip 18".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 801 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Sparco |
|---|---|
| Modell | Dakar Matt Black Machined Lip |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 127 |
| Bultcirkel | 5/127 |
| Inpressningsdjup (ET) | 29 mm |
| Navhål | 71 mm |
Sparco Dakar Matt Black Machined Lip, 17"-fälg, 8.5" bredd, 5/127 bultcirkel och ET på 25 mm.
Fälg från Sparco på 18" med modellnamnet Dakar Matt Black Machined Lip. Bultcirkeln är 5/120, bredden 8.5" och ET-måttet är 0 mm.
Dakar Matt Black Machined Lip från Sparco. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 42 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.
18"-fälg av modellen Dakar Matt Black Machined Lip från Sparco. Denna fälg har en bultcirkel som är 6/120 och ett ET-mått på 0 mm.