Med ett pris på 1729 kronor är Spath SP42 H Gloss Black ett bra alternativ bland 16"-fälgarna. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 7". Fälgen har en bultcirkel som är 6/139.7, vilket betyder att den har 6 bultar och en cirkeldiameter på 139.7 mm.
Denna variant av SP42 H Gloss Black kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 20 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 106. mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 1729 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 729 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Spath |
|---|---|
| Modell | SP42 H Gloss Black |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 139.7 |
| Bultcirkel | 6/139.7 |
| Inpressningsdjup (ET) | 20 mm |
| Navhål | 106. mm |
18"-fälg från Spath av modellen SP42 H Gloss Black. Bultcirkeln är 6/139.7, bredden 18" och ET-måttet 25 mm.
SP42 H Gloss Black 19" från Spath med 8" bredd och ET på 25 mm. Fälgens bultcirkel är 6/139.7.
SP42 H Gloss Black från Spath. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 25 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 6/139.7.
20"-fälg från Spath av modellen SP42 H Gloss Black. Bultcirkeln är 6/139.7, bredden 20" och ET-måttet 30 mm.