Spath SP42 H Gloss Black är en av våra 20"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från Spath. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 9". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 139.7 mm. Du fäster fälgen med 6 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 6/139.7.
Inpressningsdjupet för Spath SP42 H Gloss Black är 30 mm. Denna fälg har ett navhål som är 106. mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om Spath SP42 H Gloss Black 20".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 085 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Spath |
|---|---|
| Modell | SP42 H Gloss Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 139.7 |
| Bultcirkel | 6/139.7 |
| Inpressningsdjup (ET) | 30 mm |
| Navhål | 106. mm |
18"-fälg från Spath av modellen SP42 H Gloss Black. Bultcirkeln är 6/139.7, bredden 18" och ET-måttet 25 mm.
SP42 H Gloss Black 19" från Spath med 8" bredd och ET på 25 mm. Fälgens bultcirkel är 6/139.7.
SP42 H Gloss Black från Spath. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 20 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 6/139.7.
SP42 H Gloss Black från Spath. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 25 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 6/139.7.