En snygg fälg på 22" från AEZ. Denna modell har AEZ valt att kalla för Seattle Dark. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 9.5". Bultcirkeln för denna fälg är 5/108.
Denna variant av Seattle Dark kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 48 mm. Denna fälg har ett navhål som är 63.4 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Du hittar mer information om AEZ Seattle Dark genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 7 606 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 22" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 48 mm |
| Navhål | 63.4 mm |
Seattle Shine 22" från AEZ med 9.5" bredd och ET på 48 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.
Seattle Dark 22" från AEZ med 9.5" bredd och ET på 36 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.
22"-fälg av modellen Seattle Shine från AEZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 36 mm.
AEZ Seattle Dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 108 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 45.