En snygg fälg på 22" från AEZ. Denna modell har AEZ valt att kalla för Seattle Dark. Fälgbredden för denna variant av AEZ Seattle Dark är 9.5". AEZ Seattle Dark fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 108 mm (bultcirkel 5/108).
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 36 mm. Denna variant av Seattle Dark har ett navhål/centrumhål som är 63.4 mm stort. En uppsättning AEZ Seattle Dark kan bli din för endast 7606 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 7 606 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 22" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 36 mm |
| Navhål | 63.4 mm |
22"-fälg av modellen Seattle Shine från AEZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 36 mm.
22"-fälg av modellen Seattle Dark från AEZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 48 mm.
Seattle Shine 22" från AEZ med 9.5" bredd och ET på 48 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.
Denna 22"-fälg från AEZ har en bultcirkel som är 5/108 och ett inpressningsdjup på 36 mm. Modellen heter Leipzig Black.