Med ett pris på 7606 kronor är AEZ Seattle Dark ett bra alternativ bland 22"-fälgarna. Bredden på denna fälg är 9". Bultcirkeln på denna fälg är 5/108.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Seattle Dark är 43 mm. Navhålet på AEZ Seattle Dark är 63.4 mm stort. Seattle Dark 22" är en snygg fälg för 7606 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 7 606 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 22" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 43 mm |
| Navhål | 63.4 mm |
22"-fälg av modellen Seattle Shine från AEZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 43 mm.
Seattle Dark 22" från AEZ med 9" bredd och ET på 43 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.
Denna 22"-fälg från AEZ har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 43 mm. Modellen heter Seattle Shine.
Seattle Dark från AEZ. Med en bredd på 9" och ett inpressningsdjup på 30 mm passar denna 22"-fälg till bilar med bultcirkel 5/130.