Denna 22"-fälg från AEZ har modellnamnet Seattle Dark. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. AEZ Seattle Dark har en fälgbredd på 9". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 130 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/130.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 30 mm. Detta är en fälg med 66.6 mm stort navhål. AEZ Seattle Dark kan du köpa från BytHjul för endast 7606 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 7 606 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 22" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 30 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Seattle Shine 22" från AEZ med 9" bredd och ET på 30 mm. Fälgens bultcirkel är 5/130.
Seattle Dark 22" från AEZ med 9" bredd och ET på 43 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 43 mm. AEZ Seattle Dark är 22" och har en bultcirkel på 5/108.
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. AEZ Seattle Dark är 22" och har en bultcirkel på 5/120.