Denna 19"-fälg från AEZ har modellnamnet Seattle Dark. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. AEZ Seattle Dark har en fälgbredd på 8". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på AEZ Seattle Dark är 5/112.
Glöm inte kolla att ET 36 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Navhålet på AEZ Seattle Dark är 66.6 mm stort. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om AEZ Seattle Dark 19".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 856 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 36 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Seattle Shine från AEZ är en fälg på 19" med en bredd på 8" och ET 36 mm. Bultcirkeln är 5/112.
Seattle Dark 22" från AEZ med 9.5" bredd och ET på 36 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.
22"-fälg av modellen Seattle Shine från AEZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 36 mm.
AEZ Seattle Dark, 19"-fälg, 8" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 28 mm.