Om du letar efter bra 19"-fälgar kan AEZ Seattle Dark vara värt att ta en titt på. Bredden på denna fälg är 8". Bultcirkeln för denna fälg är 5/112.
Fälgens ET-mått är 39 mm. AEZ Seattle Dark har ett centrumhål (navhål) på 66.6 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för AEZ Seattle Dark. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 4856 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 856 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 39 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
19"-fälg av modellen Seattle Shine från AEZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 39 mm.
Seattle Dark från AEZ är en fälg på 20" med en bredd på 8" och ET 39 mm. Bultcirkeln är 5/112.
Seattle Dark 20" från AEZ med 9.5" bredd och ET på 39 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.
Fälg från AEZ på 20" med modellnamnet Seattle Shine. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8" och ET-måttet är 39 mm.