Denna 22"-fälg är ett utmärkt alternativ i 7700 kronorsklassen. Fälgen heter Seattle Dark och den tillverkas av AEZ. Bredden på denna fälg är 9.5". Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
Fälgens ET-mått är 45 mm. Navhålet på AEZ Seattle Dark är 66.6 mm stort. AEZ Seattle Dark är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa AEZ Seattle Dark från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 7 606 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 22" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
22"-fälg av modellen Seattle Dark från AEZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 45 mm.
Seattle Dark 22" från AEZ med 9.5" bredd och ET på 31 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
AEZ Seattle Dark, 22"-fälg, 9.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 42 mm.
En 9.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 37 mm. AEZ Seattle Dark är 22" och har en bultcirkel på 5/112.